MKNM "Synergia"

RoboDrift2016

RoboDrift2016

Mamy zaszczyt i przyjemność po raz trzeci zaprosić na zawody RoboDrift: wyścigi robotów mobilnych i modeli RC.
Zawody odbędą się we Wrocławiu, 21 maja 2016 roku, na parkingu Strefy Kultury Studenckiej, ul. Hoene Wrońskiego 18.

UPDATE:


W tym roku zawodnicy zmierzą się w następujących kategoriach:

  • TimeAttack dla robotów zdalnie sterowanych i autonomicznych
  • TimeAttack dla modeli RC
  • FreeStyle dla robotów
  • OffRoad dla wszystkich chętnych

Rejestracja zawodników możliwa jest na naszej stronie internetowej robo-drift.pwr.wroc.pl. Tam też znajduje się więcej informacji.

Naszą misją jest propagowanie robotyki i nauk pokrewnych w atmosferze pasjonującej, sportowej rywalizacji. Realizujemy ten cel dzięki temu, że wyścigi są otwarte dla każdego właściciela robota mobilnego i jeżdżącego modelu RC.

Synerift

Główną atrakcją zawodów jest wyścig TimeAttack, przypominający zawody Formuły 1. Na naszym torze najmłodsi miłośnicy wyścigów mogą zmierzyć się z profesjonalistami – nie ma kategorii, nie ma eliminacji, startujemy w kolejności zapisów – cieszymy się każdym przejazdem. Liczymy tu na kreatywność twórców robotów – bardziej zaawansowani będą mogli wykorzystać linię na środku toru (dioda i fotorezystor? a może raspberry, kamera i analiza obrazu? czemu nie!) lub odległość od band (czujniki ultradźwiękowe? optyczne cyfrowe czy analogowe? a może skanery laserowe?) do autonomicznego nawigowania pojazdem. Po raz kolejny będziemy też mogli się przekonać czy autorskie konstrukcje robotów mobilnych dorównują szybkością i zwinnością produkowanym seryjnie zdalnie sterowanym autom.

Tegoroczną nowością jest tor OffRoad. Będzie się składał z serii przeszkód, pułapek i przestrzeni o zmienionej nawierzchni (np. piasek, żwir). Kluczem do zwycięstwa może okazać się przemyślana konstrukcja podwozia oraz przeniesienia napędu. Pojazdy wyposażone w kamerę będą miały możliwość zdobycia dodatkowych punktów pokonując ukrytą dla sterującego część toru. W konkurencji mogą wystartować roboty i pojazdy RC.

Kolejną dużą kategorią jest FreeStyle. Szukamy najciekawszego robota na zawodach. Konstrukcja dowolna – nie musi być to robot o budowie przypominającej samochód. Twój robot chodzi, skacze, pełza, lata lub może ma zaimplementowane wyróżniające go spośród tłumu algorytmy? Ta kategoria jest dla Ciebie! Jury składa się z pracowników Politechniki Wrocławskiej z Wydziału Mechanicznego oraz przedstawicieli przemysłu. Główną nagrodą kategorii FreeStyle jest płatny staż w firmie Diehl Controls Polska.

Do udziału w konkursie oraz jako widownię zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów, rodziców z dziećmi, a także wszystkich zainteresowanych pojazdami zdalnie sterowanymi, robotyką i mechatroniką.
Organizatorzy to:
Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki Synergia
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki i Kultury Progresja.