MKNM "Synergia"

Stan: W ciągłym doskonaleniu

NXP Cup 2018

NXP Cup 2018

Zawody NXP Cup to wyścigi pojazdów autonomicznych w skali samochodów RC. Pojazdy te są z góry narzucone przez organizatora, aby w pewien sposób wyrównać szanse pomiędzy uczestnikami, którym pozostaje napisanie programu. Kamera liniowa, silniki, serwo, mikrokontroler i zawieszenie to podstawowe elementy, które składają się na cały pojazd. Trasę do pokonania wyznaczają dwie czarne linie, pomiędzy którymi należy jechać. Ponadto, na torze można spotkać zakręty, skrzyżowania, podjazdy, tarki i inne urozmaicenia od zwykłej prostej.

Trasy testowe przed finałem

Kolejna edycja zawodów NXP Cup przyszła do nas z ofertą nowych pojazdów pod nazwą Alamak, wyposażoną między innymi w mocniejsze silniki, szybsze serwo i kamerę z szerszym polem widzenia względem poprzedniej wersji pojazdu – modelu C. Ze względu na ograniczenie dotyczące ilości członków w zespole, udział w zawodach wzięliśmy dzieląc się na dwie drużyny: Synergia i Synergy.

Alamak w warsztacie

Pomimo tego, że pojazd miał być gotowy do programowania od razu po wyjęciu z kartonu, to większość czasu spędzonego przy pracy pochłonęło nam naprawianie błędów, które wychodziły z czasem. Niestety nie udało się nam zrealizować wszystkich pomysłów i planów, na eliminacje pojechaliśmy niepewnie i z niedosytem.

Podczas eliminacji w Czechach okazało się, że chyba nie tylko my mieliśmy kłopoty z uruchomieniem Alamaka, ponieważ na poprzednich edycjach eliminacji trasę ukończył tylko jeden pojazd. Z kolei nasze drużyny zaliczyły dwa dobre przejazdy i zajęły dwa pierwsze miejsca kwalifikując się do finałów w Erlangen. Ostatecznie jeden z naszych zespołów zajął czwarte miejsce, a jeden nie zdołał ukończyć trasy z powodu problemów technicznych a jakże.

Trasa finałowa w Erlangen
Pobierz