MKNM "Synergia"

Stan: W ciągłym doskonaleniu

SynerAlamak

SynerAlamak

Autonomiczny pojazd „SynerAlamak” został stworzony aby wziąć udział w zawodach NXP CUP. Celem tych zawodów jest stworzenie pojazdu który będzie w stanie przejechać trase podobną do drogi sam – bez udziału człowieka. Pojazd ma za zadanie nie tylko poruszać się po prostych i zakrętach, a także pokonać wzniesienia, nierówną nawierzchnie(tarke), poradzić sobie z zawiłościami na drodze a także przejechać przez skrzyżowanie i zatrzymać się na linii stopu.

Do startu w tegorocznej edycji NXP CUP 2018 przygotowaliśmy dwie drużyny. Obie wystartowały w kategorii Alamak ( w poprzednich latach zespół startował w kategorii C – http://synergia.pwr.wroc.pl/project/synergy/). Aby zmienić kategorie konieczna była zmiana pojazdu, a co za tym idzie stworzenie komponentów elektronicznych (enkodery) oraz stworzenie oprogramowania przeznaczonego do autonomicznej jazdy.

W tym roku udało się wyposażyć pojazd w m.in takie funkcjonalności:

  • zwalnianie na zakrętach
  • komunikacja bezprzewodowa Bluetooth

Bazując na wcześniejszych doświadczeniach tworzenia pojazdów autonomicznych udało się wygrać eliminacje w Czechach(informacja na blogu: http://synergia.pwr.wroc.pl/nxp-cup-awans-do-finalu/) i zająć 4-te  miejsce w Europejskich finałach w Erlangen.

Trasa finałowa w Erlangen
Pobierz