MKNM "Synergia"

Stan: W ciągłym doskonaleniu

Samojezdny Cyklop Cieniolubny 1.0

Samojezdny Cyklop Cieniolubny 1.0

Ponieważ na Mistrzostwach Europy 2016 trochę pograliśmy, postanowiłem zakończyć już ten projekt który niepotrzebnie sobie skomplikowałem. Jest to pojazd przypominający line-flowera, podąża za linią znajdującą się na białym podłożu.

3

IMG_20160606_185315

Jednostka centralna to układ arduino uno, porusza się dzięki układowi sterowniczemu dwóch silników a za detektor lini posłużył jeden czujnik światła zamontowany w pobliżu diod lewego silnika w celu detekcji odbitej wiązki od podłoża. Podczas prac nad pojazdem fragment ten wymagał zakrycia i osłonięcia przed światłem zewnętrznym gdyż w innym wypadku pojazd działał tylko nocą. W tej chwili potrafi poruszać się na wprost wzdłuż linii i skręcać w monecie gdy traci obraz linii. Jego powrót na trasę w sytuacji „zgubienia drogi” jest w trakcie udoskonalania. Oprogramowanie pisane w języku C w trakcie rozbudowy.

Karoseria i podwozie mojego turbo pojazdu

została zbudowana z klocków lego oraz obudowy starej myszki. Koła to 1korki osadzone na klocku „jedynce” umożliwiające tym samym ściąganie ich i ewentualną wymianę. Tylnie koło to ruchoma kulka osadzona w gnieździe skostruowanym z klocków i wyścielonym taśmą klejącą dla zmniejszenia tarcia. Zasilanie opiera się na zasilaczu Voice Kraft Swithing Power Adaptor Model VK1500. Element artystyczny to pozostałość po starym żelazku firmy DEZMAT.2


Odrobina obliczeń


567

Projekt zakończony , kod jaki powstał na podstawie tych obliczeń miał formę Spaghetti code, złożoność poprawek jakie w nim musiałyby być zastosowane, wymagały w samych przedbiegach pracy nie współmiernej do efektów.  Ze względu na to, że pojawiło się w Internecie świetne opracowanie konstrukcji prostego pojazdu lineflower, nie wymagające wynajdowania koła od nowa. Uważam temat tego projektu związany z jednoczujnikowym pojazdem  podążającym wzdłuż linii za zamknięty.