MKNM "Synergia"

Stan: W ciągłym doskonaleniu

Naświetlarka UV

Naświetlarka UV

naswietlarka1
W ciągłym dążeniu do polepszania jakości wykonywanych płytek PCB powstał pomysł aby zbudować naświetlarkę UV. Cała konstrukcja mechaniczna powstała z części dostępnych w laboratorium, jedynie elementy służące obsłudze świetlówek zostały zakupione. W naświetlarce użyto trzy świetlówki liniowe ANS Lighting emitujące światło UV o piku w okolicach 365nm. Świetlówki są typu T5 a moc każdej wynosi 6W. Do ich zasilania służą trzy stateczniki elektroniczne wymontowane ze świetlówek energooszczędnych o mocy 7W. Za ruch świetlówek odpowiada serwomechanizm, który poprzez koło zębate napędza pasek zębaty do którego przymocowany jest uchwyt na świetlówki. Funkcję zabezpieczającą przed przekroczeniem ustalonych granic ruchu pełnią wyłączniki krańcowe.

PCB2

Płytki wychodzą genialnie, co, mam nadzieję  :), udało się pokazać na poniższych zdjęciach. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby spokojnie schodzić z grubościami ścieżek nawet do 8-10 milsów :).

 

 

 

UPDATE: Naświetlarka wymaga regeneracji części mechanicznej, konieczna jest przebudowa części napędowej oraz ponowne zmontowanie całości.