MKNM "Synergia"

O nas
Ukończonych projektów
Realizowanych projektów
Członków koła
Edycje RoboDrift

W słowie synergia kryje się moc, duma i majestat. Synergia to interdyscyplinarność, synergia to związek, współpraca i zsumowane korzyści. Dla tego właśnie tak nazwaliśmy nasze koło naukowe. Jesteśmy  grupą ludzi zdeterminowaną do tego by tworzyć, zaskakiwać i odkrywać. Z minimum zasobów staramy się uzyskać maksimum efektów. Wzajemnie wspieramy się wiedzą i doświadczeniem, by móc w przyszłości legitymować się projektami najwyższej jakości.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki rozpoczęło swoją działalność 6 stycznia 2006 r. z inicjatywy ówczesnego doktoranta Wydziału Mechanicznego i absolwenta Wydziału Elektroniki Jarosława Szreka, który funkcję przewodniczącego pełnił do 22 lutego 2011 r. Po tej dacie rolę przewodniczącego przejął Grzegorz Hajdukiewicz, a Jarosław Szrek stał się opiekunem naukowym. W czasie kadencji Grzegorza Hajdukiewicza Koło przyjęło swoją aktualną nazwę Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki „Synergia” poprzez dodanie nazwy „Synergia”, słowo to od tego czasu staje się coraz bardziej rozpoznawalne i kojarzone z nami na Politechnice Wrocławskiej.

Członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki “Synergia” mają do dyspozycji dobrze wyposażone, nowoczesne Laboratorium Układów Mechatronicznych “L7” w budynku B-5 Politechniki Wrocławskiej. Zajdują się tam narzędzia niezbędne do wykonania podstawowych prac takich jak: skrawanie, lutowanie, projektowanie, pomiary elektryczne.

Cele działalności koła naukowego “Synergia” są jasne i sprecyzowane. Naszymi działaniami staramy się propagować mechatronikę jako interdyscyplinarną dziedzinę nauki. Przedewszystkim jednak mamy na celu umożliwienie studentom zdobycia dodatkowej wiedzy i doświadczenia, oraz przelanie ich innowacyjnych pomysłów w rzeczywiste, zrealizowane projekty mogące przyczynić się do rozwoju dziedzin będących w sferze naszych zainteresowań.

Zgodnie z koncepcyjnymi założeniami naszej działalności każdy godny uwagi projekt przelewany jest w rzeczywisty model. Organizujemy również pokazy i prezentacje w celu rozpowszechnienia i ukazania potencjału mechatroniki wśród profesorów, studentów i licealistów. Swoje osiągnięcia członkowie koła mogą prezentować wspomnianych prezentacjach, jak i róznorodnych konkursach i festiwalach w których staramy się brać aktywny udział.

Poprzez współpracę z różnymi jednostakmi Politechniki Wrocławiskiej uzysujemy dostęp do coraz to bardziej zaawansowanych procesów pozwalających na dokładniejsze i wierniejsze odwzorowanie projektów w rzeczywistości.

Opiekunami międzywydziałowego koła naukowego “Synergia” są dr inż. Sławomir Wudarczyk oraz dr inż. Jarosław Szrek.
Służą oni pomocą i wiedzą w zakresie zarówno naukowym, jak i administracyjnym. Dbają również o przyjazną i twórczą atmosferę spotkań koła, co niewątpliwie w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia kreatywności i zapału do pracy członków koła.

Kontakt:
synergia@pwr.wroc.pl

Międzywydziałowe koło naukowe “Synergia”
ul. Łukasiewicza 7/9
50-371 Wrocław
bud. B-5, laboratorium L-7